Nodokļi Vācijā un tieši sociālais

Nodokļi un tieši sociālais nodrošinājums: kā tas pašlaik tiek risināts VācijāSociālais nodrošinājums pašlaik tiek taisnīgi sadalīts starp darba devējiem un darbiniekiem. Katra puse maksā 1,525 procentus, kā rezultātā iemaksu likme ir 3,05 procenti. Vismaz, ja darbiniekam ir bērni. 

Weiterlesen »

Ir darbs Vācijā, bet kas ar darba laiku

Erfurte – Federālās darba tiesas spriedums drīzumā radīs izmaiņas daudzu darbinieku ikdienas dzīvē. Saskaņā ar Vācijas augstākās darba tiesas nesen pieņemto lēmumu visiem darbiniekiem turpmāk būs jāreģistrē darba laiks. Bet ko tas nozīmē darbiniekiem un viņu uzņēmumiem? Cik ātri ir jāievieš jaunais regulējums un ko tas nozīmē uz uzticēšanos balstītam darba laikam? Svarīgākie jautājumi un atbildes īsumā.Darbs Vācijā: ko nolēma Federālā darba tiesa?Vācijā ir pienākums reģistrēt darba laiku (1ABR 22/21). Federālās darba tiesas priekšsēdētājs Inkēns Galners darba devēju pienākumu sistemātiski reģistrēt savu darbinieku darba laiku pamatoja ar Vācijas Darba drošības un veselības likuma interpretāciju pēc tā dēvētā Eiropas Kopienu Tiesas sprieduma par laika pulksteni. (EKT)."Ja jūs interpretējat Vācijas Arodveselības un darba drošības likumu ar Eiropas Savienības Tiesas noteikumiem, tad jau ir pienākums reģistrēt darba laiku," tiesas sēdē sacīja Galners. Saskaņā ar Vācijas Darba laika likumu ir jādokumentē tikai virsstundas un darbs svētdienās, nevis viss darba laiks. Tomēr Federālā darba tiesa atsaucās nevis uz Darba laika likumu, bet gan uz Arodveselības un darba drošības likumu.Ir darbs Vācijā jeb kas uzņēmumiem tagad ir jāmaina ?Darba devējiem tagad ir pienākums reģistrēt savu darbinieku darba laiku. Taču viņi šo pienākumu var nodot arī pašiem darbiniekiem. Nav svarīgi, vai laika uzskaite ir digitāla vai papīra formā, LinkedIn sociālajā platformā skaidro nodarbinātības jurists Gerhards Kronišs. Uzņēmumiem tagad ir jāizstrādā risinājumi “visaptverošai darba laika uzskaitei”, piekrīt advokāts Maikls Kalbfuss no Minhenes juridiskā biroja Noerr.Vai spriedums tagad nozīmē uz uzticēšanos balstītā darba laika beigas?Eksperti sagaida, ka BAG fundamentālais spriedums atstās iespaidu uz uzticībā balstītiem darba laika modeļiem, kas līdz šim nereti piekopti uzņēmējdarbībā un administrācijā, tostarp mobilajā darbā un mājas birojā, jo ar to ir lielāka kontrole. "Jautājums ir par to, vai joprojām ir iespējami noteikumi par uz uzticēšanos balstītu darba laiku," saka Gregors Tīsings, Bonnas darba tiesību profesors. Citi eksperti ir optimistiskāki. Tiesas priekšsēdētājs Galners sacīja, ka pēc EKT sprieduma Vācijai bija rīcības brīvība "par to, kā vispār tas jādara, ja ir darbs Vācijā, nevis vai jāreģistrē darba laiks".Kādas būs sekas, ja uzņēmumi turpinās nereģistrēt darba laiku?"Ikviens, kurš nereģistrē personāla darba laiku, jebkurā gadījumā rīkojas nelikumīgi," skaidro advokāts Domeniks Bēms no Sylvenstein advokātu biroja Minhenē. Tātad, ja jūs nerīkojaties atbilstoši, jūs izdarat pārkāpumu. “Tomēr šobrīd nav neviena rīkojuma, kurā būtu atsauce uz naudas sodu noteikumiem. Tas joprojām ir jāizveido likumdevējam,” norāda Bēms.

Weiterlesen »

Darbs Vācijā un algas 2023 gadā

Tā kā trūkst kvalificētu darbinieku, daudzas profesijas ir labāk atalgotas. Tabulā ir parādītas 10 populārākās darba vietas.Diseldorfa – Jauns gads, jauna veiksme: daudzi cilvēki izmanto pirmos jaunā gada mēnešus, lai meklētu jaunus profesionālus izaicinājumus. Bet kuras profesijas darba devēju vidū ir arvien pieprasītākas un kuras arī ir labi atalgotas?Darbs Vācijā un labi atalgoti darbi būs atrodami  īpaši medicīnas un tehnoloģiju nozarēs

Weiterlesen »

Darbinieku trūkums Vācijā - analīze,definīcija,skaitļi

Kvalificētu darbinieku trūkums kļūst par pārdošanas slepkavu Vācijai”, “Ārkārtīgs kvalificētu darbinieku trūkums: kādās profesijās darbu var atrast uzreiz” vai: “Līdz 2030. gadam pietrūks trīs miljonu kvalificētu darbinieku”. Vācijas mediju ainava šobrīd apgāž šausmu ziņas par kvalificētu darbinieku trūkumu. Ne gluži bez iemesla. Pašreizējās analīzes liecina par drūmu nākotni, ja nekavējoties netiks veiktas nekādas darbības. Kurās nozarēs situācija ir īpaši nopietna un ko uzņēmumi var darīt, lai novērstu kvalificētu darbinieku trūkumu.

Weiterlesen »

Kontakti

E-pasts  info@cvmarkt.eu 

Tālrunis  (+371) 22090887

Adrese: Ogre,Preses iela 2

Birojs pārrunām Minhenē Vācijā
Birojs pārrunām Zalcburgā Austrijā

Sadarbības partneriem